Poniżej umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego prać wykładziny?
Mówi się, że z praniem wykładzin jest jak z wizytą u dentysty. Wiesz, że musisz iść, ale to ciągle odkładasz. Pranie wykładzin jest łatwo przekładać. Spróbujemy wyjaśnić, dlaczego nie powinno się tego robić.

Systematyczne pranie wykładzin:

 • przedłuża żywotność materiału o około 30 %
 • Usuwa zalegający w wykładzinach kurz, piasek, złuszczający się naskórek, roztocza oraz pleśń
 • zapewnia przyjemny i świeży zapach na wiele tygodni
 • pozwala usunąć większość plam oraz zabrudzeń
 • poprawia estetykę miejsca pracy


Dlaczego profesjonalna firma do utrzymania zieleni?
Od lat znany dobroczynny wpływ przyrody na nasze samopoczucie i zdrowie. Wszystkim nam powinno zależeć aby w naszym najbliższym otoczeniu nigdy nie zabrakło zadbanych miejsc zielonych.
Profesjonalna firma zapewni całoroczną opiekę nad terenami zieleni co pozwoli im się rozwijać i cieszyć oko właścicieli.

W ramach stałej obsługi zapewniamy:

 • przeprowadzanie kompleksowego programu nawożenia
 • kompleksową pielęgnację drzew, krzewów i trawników
 • cięcia sanitarne i korekcyjne w drzewostanie
 • koszenie trawników
 • aeracja i wertykulacja trawników
 • dostawę i nasadzanie materiału roślinnego
 • przycinanie i formowanie żywopłotów
 • odchwaszczanie ręczne oraz chemiczne
 • zabezpieczanie systemów automatycznego nawadniania przed zimą


Dlaczego zabezpieczać posadzki polimerami?
Wygląd podłogi, na której został poło­żony polimer zawsze budził podziw. Każdy, kto pierwszy raz miał do czynienia ze świeżo położoną powłoką niemalże otwierał usta ze zdziwienia. Na wszystkich robi to wrażenie, kiedy wchodzi się do budynku i widzi błysz­czącą, zadbaną podłogę. Tak błyszczącą, że wszystko to, co jest ponad podłogą odbija się weń jak w lustrze wody.
Powłoka polimerowa, której grubość wynosi ok. 0,2 milimetra ma zabezpieczać przed drobnymi zarysowaniami powstającymi na skutek użytkowania podłogi, a po­wodującymi jej ścieranie w dłuższym okresie czasu. Przyczyną tego zawsze były drobiny piasków, pyłów i brudu, które pod pode­szwami butów i kółek wózków działają jak drobnoziarnisty papier ścierny.
Cząstki brudu i zanieczyszczeń nie usunię­tych ze struktury sprawiają, że podłogi bar­dzo szybko szarzeją oraz tracą swój pierwot­ny kolor. Powłoka polimerowa zakleja pory podłogi i przez to nie pozwala na wniknięcie cząstkom brudu wewnątrz struktury podłogi. Brud i zanieczyszczenia pozostają na wierz­chu pierwszej warstwy polimeru i nie powo­dują szarzenia podłogi. To kolejny argument przemawiający za tym, żeby stosować powło­ki zabezpieczające.
Otóż po nałoże­niu i wyschnięciu kolejnych warstw polime­ru, powłoka staje się bardzo gładka, tworzy bardzo jednolitą strukturę pozbawioną mi­kroporów. Cząstki brudu, które w procesie użytkowania posadzki zostają naniesione, nie są w stanie przyczepić się do powłoki. Brak jest zakamarków i mikroporów, w któ­re mogłyby wniknąć i pozostać. Dlatego tak bardzo łatwo jest czyścić posadzki zabezpie­czone powłoką.
Wydajemy mniej pieniędzy na środki czyszczące (sto­sujemy większe rozcieńczenia koncentratu.

Dlaczego firma sprzątająca?
Firma sprzątająca to nowoczesne rozwiązanie w zasadzie dla każdego. Poniżej postaram się wymienić kilka podstawowych zalet takiego rozwiązania problemu sprzątania:

 • skupienie się na podstawowej działalności firmy dzięki powierzeniu usług pobocznych specjalistom w danej branży
 • odciążenie administracji
 • koniec problemu z urlopami oraz chorobowym
 • elastyczna oferta
 • ciągłą kontrola jakości
 • zaopatrzenie w środki chemiczne oraz materiały higieniczne
 • wprowadzamy na bieżąco najnowsze technologie sprzątania
 • dostosowanie urządzeń do indywidualnych potrzeb klienta
 • szeroka gama usług specjalistycznych po promocyjnych cenach
 • harmonogram naszych prac dostosowujemy do potrzeb klienta


Czy można usunąć wszystkie plamy z wykładziny dywanowej?
Niestety nie. Usunięcie będzie możliwe w zależności od rodzaju materiału, typu zabrudzenia oraz czasu, jaki plama jest na wykładzinie. Proszę pamiętać, aby nigdy nie zapierać plamy środkami chemicznymi nie przeznaczonymi do prania dywanów, które zawierają wybielacze. Mogą one spowodować trwałe przebarwienia lub utrwalenie plamy – uniemożliwi to jej usunięcie.

Jak często powinno się prać wykładziny?
Zalecane jest, aby prać wykładziny co najmniej dwa razy w roku. Jeśli są mocno eksploatowane częstotliwość należy zwiększyć. Dzięki takim zabiegom brud nie będzie się nawarstwiał, a Państwo dłużej będziecie cieszyli się użytkowaniem czystego dywanu.

Czy można odnowić marmur?
Tak można poprawić wygląd marmuru w dwojaki sposób, poprzez krystalizację oraz szlifowanie. Postaram się pokrótce przedstawić w/w metody.
Krystalizacja jest to cykl działań, w których przy wykorzystaniu środków chemicznych (krystalizatorów) zmienia się strukturę powierzchniowej warstwy marmuru. W czasie krystalizacji struktura kryształu węglanu wapniowego otwiera się i pod wpływem kwasu znajdującego się w krystalizerze ulega zniszczeniu. W wyniku reakcji chemicznej, która zachodzi między węglanem wapnia a kwasem, powstają nowe związki chemiczne.
Związki te – heksufluoro krzemian wapniowy Ca (SiF6) – charakteryzują się dużą twardością, co zdecydowanie zwiększa odporność marmuru na ścieranie i zarysowania. Kamień staje się twardszy, a jego powierzchnia gładka.
Prawidłowe wykonanie krystalizacji bardzo skutecznie zabezpiecza podłogę przed szybkim niszczeniem, poprawia jej wygląd i ułatwia codzienną konserwację. Krystalizacja wydłuża okresy między drogim i pracochłonnym szlifowaniem, często zastępując je.
Szlifowanie marmuru jest procesem pracochłonnym i drogim, ale w niektórych przypadkach niezbędnym. Kamień z dużą ilością nierówności lub głębokich rys należy wyszlifować aby zapewnić równą bazę do prowadzonych później krystalizacji zapewniających naturalny wygląd kamienia.

Czy na kamień (marmur) można położyć polimer?
Tak można są specjalne technologie dostosowane do powierzchni kamiennych.
Jest to tańsza alternatywa dla szlifowania lub krystalizacji, zapewniająca ładny i wysoki połysk jednocześnie chroniąc kamień przed dalszym niszczeniem.
Otóż po nałoże­niu i wyschnięciu kolejnych warstw polime­ru, powłoka staje się bardzo gładka, tworzy bardzo jednolitą strukturę pozbawioną mi­kroporów. Cząstki brudu, które w procesie użytkowania posadzki zostają naniesione, nie są w stanie przyczepić się do powłoki. Brak jest zakamarków i mikroporów, w któ­re mogłyby wniknąć i pozostać. Dlatego tak bardzo łatwo jest czyścić posadzki zabezpie­czone powłoką.
Wydajemy mniej pieniędzy na środki czyszczące (sto­sujemy większe rozcieńczenia koncentratu.

Jak doczyścić płytki po budowie lub remoncie?
Niestety często poprzez zaniedbania glazurników i płytkarzy zostajemy z brudnymi płytkami i niemałym problemem. Czy wszystkie zabrudzenia da się usunąć? Niestety musimy odpowiedzieć, że nie. Często na płytkach kamiennych lub gresowych posiadających mikropory powstają plamy np. po koloryzowanej fudze nie zmytej dokładnie przy nakładaniu, kleju do płytek lub nawet rozlanej kawie pozostawionej na dłuższy okres. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się rzadko i większość płytek czyszczonych odpowiednimi środkami chemicznymi oraz profesjonalnymi maszynami udaje się wyczyścić tak aby cieszyły oko inwestora. Przy zabrudzeniach trudnych, które często powstają w procesie budowy najlepiej powierzyć sprzątanie profesjonalistą co pozwoli osiągnąć zamierzony efekt minimalizując możliwość powstania uszkodzeń.

Galeria

Doświadczenie

Clean office posiada duże doświadczenie w rozwiązywaniu nietypowych problemów związanych z usuwaniem zabrudzeń występujących w halach produkcyjnych, magazynowych, itp.

Dane kontaktowe

Zadzwoń lub napisz do nas jeżeli masz pytania:

501 79 79 30

Tel/Fax: 52 581 00 51

biuro@clean.com.pl

ul. Szajnochy 2, 85-730 Bydgoszcz

Clean office Sp. z o.o.

 • Szybki kontakt: