Krystalizacja marmuru

Wszyscy podziwiamy naturalne piękno marmuru w nowych jak i zabytkowych budynkach. Proces krystalizacji przywraca naturalny blask oraz utwardza powierzchnie kamienia.
Głównym składnikiem marmuru jest węglan wapniowy (CaCO3). To głównie ten związek sprawia, że marmur jest kamieniem stosunkowo miękkim, mało opornym na działanie czynników zewnętrznych.
Krystalizacja jest to cykl działań, w których przy wykorzystaniu środków chemicznych (krystalizatorów) zmienia się strukturę powierzchniowej warstwy marmuru. W czasie krystalizacji struktura kryształu węglanu wapniowego otwiera się i pod wpływem kwasu znajdującego się w krystalizerze ulega zniszczeniu. W wyniku reakcji chemicznej, która zachodzi między węglanem wapnia a kwasem, powstają nowe związki chemiczne.
Związki te – heksufluoro krzemian wapniowy Ca (SiF6) – charakteryzują się dużą twardością, co zdecydowanie zwiększa odporność marmuru na ścieranie i zarysowania. Kamień staje się twardszy, a jego powierzchnia gładka.
Prawidłowe wykonanie krystalizacji bardzo skutecznie zabezpiecza podłogę przed szybkim niszczeniem, poprawia jej wygląd i ułatwia codzienną konserwację. Krystalizacja wydłuża okresy między drogim i pracochłonnym szlifowaniem, często zastępując je.

Galeria

Doświadczenie

Clean office posiada duże doświadczenie w rozwiązywaniu nietypowych problemów związanych z usuwaniem zabrudzeń występujących w halach produkcyjnych, magazynowych, itp.

Dane kontaktowe

Zadzwoń lub napisz do nas jeżeli masz pytania:

501 79 79 30

Tel/Fax: 52 581 00 51

biuro@clean.com.pl

ul. Szajnochy 2, 85-730 Bydgoszcz

Clean office Sp. z o.o.

  • Szybki kontakt: